Kanały wentylacyjne PCV i akcesoria do nich

2016-01-20

Instalując w naszym domu kanały wentylacyjne PCV, nie możemy wyłącznie skupiać się na samych przewodach wentylacyjnych. Owszem, są one bardzo istotne, jednak jak wiadomo - muszą być one wyposażone w szereg akcesoriów.

Łatwo to sobie wyobrazić - przecież takie kanały PCV mają najczęściej długość rzędu kilkudziesięciu centymetrów. Dlatego istotne jest to, by je chociażby odpowiednio połączyć. Tego zaś bez dodatkowych elementów wyposażenia nie możemy dokonać.

Nie samymi kanałami instalacja wentylacyjna żyje czyli jakie znamy akcesoria do kanałów wentylacyjnych z PCV?
1. Złączki do kanałów wentylacyjnych - pozwalają na łączenie ze sobą wielu kanałów i tym samym - zbudowaniu w oparciu o nie solidnej instalacji wentylacyjnej. Niektóre z nich są wyposażone w specjalny zawór wsteczny blokujący zasysanie powietrza.
2. Kolanka - służą do zmiany kierunku prowadzenia instalacji wentylacyjnej, podobnie zresztą jak ma się to w przypadku instalacji wodnej.
3. Trójniki - umożliwiają rozgałęzienie kanałów wentylacyjnych na kilka różnych odnóg. W ten sposób, otrzymujemy możliwość podziału kanału i bądź też połączenia dwóch kanałów w jeden.
4. Reduktory - zmniejszą bądź zwiększają średnicę kanałów wentylacyjnych PCV.