Interesujące płytki patchwork

2016-01-28

Ten rodzaj płytek cementowych jest pewnego rodzaju nowością na rynku. Płytki tego rodzaju powstają z połączenia wielu różnych wzorów i kolorów, które razem tworzą oryginalną, niepowtarzalną całość. Płytki mogą stać się ozdobą kuchni, doskonale sprawdzą się też w łazience czy toalecie. Odpowiednio zaimpregnowane i systematycznie pielęgnowane są wytrzymałe i trwałe.

1. Zazwyczaj producenci oferują płytki patchwork o grubości 3- 5 mm. Płytki są odporne na ścieranie, ale nie są mrozoodporne.

2. To wyjątkowy produkt, który wykonywany jest ręcznie. Szacuje się, że czas wykonania nowego wzoru tego rodzaju płytki to około 2 miesiące. Wzory już istniejące są produkowane zawsze ręcznie, nie może być tutaj mowy o żadnej produkcji masowej. Podczas zakupu płytek patchwork możemy spytać o ewentualną możliwość modyfikacji kolorystycznej dostępnych wzorów.

3. Podczas montażu płytek warto pamiętać o tym, aby nie łączyć ich z fugami zawierającymi pigmenty barwne. Pigmenty mogą spowodować zafarbowanie struktury płytek. Podczas użytkowania już położonej ceramiki warto pamiętać także o tym, aby nie używać preparatów o odczynie kwaśnym do ich pielęgnacji, gdyż mogą one spowodować trwałe uszkodzenia ich powierzchni.