Halogeny LED na zewnątrz - czy warto?

2016-02-24

Decyzja o tym, czy warto na zewnątrz naszego domu instalować tak zwane halogeny LED może być nieco trudna. Faktycznie - istnieje sporo "za i przeciw" takiemu rozwiązaniu. O ile jednak wad wprowadzenia takich układów jest niewiele (niewielka moc, koszt) to samych zalet jest o wiele więcej. Oto najczęściej przytaczane...

Zalety wykorzystania halogenów LED na zewnątrz budynku:


1. Niewielka moc - halogeny LED charakteryzują się dużą sprawnością. Co to oznacza? Że mamy do czynienia ze źródłem światła, które nie emituje zbyt dużo ciepła a jedynie energię świetlną. W praktyce więc, otrzymujemy w miarę silny strumień światła, wykorzystując jednocześnie do jego uruchomienia niewielką moc.

2. Możliwość wykorzystania jako światło punktowe - halogeny LED idealnie nadają się do wykorzystania jako światło punktowe - dzięki temu można je stosować do podkreślenia konkretnych miejsc w naszym ogrodzie a szczególnie tych, którymi chcielibyśmy się pochwalić.

3. Niektóre układy halogenów LED małej mocy można łączyć z układami fotowoltaicznymi - dzięki czemu energię na ich oświetlenie pozyskujemy za darmo. Wiadomo przecież - w dzisiejszych czasach fotowoltaika jest coraz popularniejsza i stała się "standardem" w naszych ogrodach. Więcej informacji na znajdź tutaj.