Ogrzewanie mieszkania: o czym warto pamiętać?

2016-03-17

Urządzanie własnego mieszkania to zawsze poważna inwestycja, wymagająca dobrego zaplecza finansowego. Z drugiej strony to cała lista obowiązków do zrealizowania. W końcu wybór kafelków czy koloru farby to nie wszystko, trzeba jeszcze pomyśleć o detalach, jak chociażby… grzejniki.

To ważne, bo stare, najczęściej obskurne grzejniki żeliwne potrafią skutecznie zepsuć wygląd całego mieszkania. Na szczęście na rynku jest wiele firm, oferujących nowoczesne rozwiązania, dostosowane do różnych pomieszczeń. Jednak ilość dostępnych typów grzejników nasuwa pytanie: który konkretnie model wybrać?

Estetyka w cenie
Najpopularniejsze dziś są grzejniki płytowe, o gładkiej powierzchni. Niewątpliwie modele te dobrze spełniają swoją funkcję i sprawnie rozprowadzają ciepło, jednak najczęściej spotykane są w nowo powstałych budynkach.

... jednak funkcjonalność na wagę złota!
Tym, którzy remontują swoje mieszkanie specjaliści z branży polecają grzejniki żeberkowe. To nic innego jak odpowiednio połączone ze sobą żeberka. Jeden taki element rzecz jasna nie spełni swojej funkcji, ale ich odpowiednia ilość daje zestaw o odpowiedniej mocy grzewczej.

Mówiąc o grzejnikach żeberkowych trzeba jasno podkreślić, że takie rozwiązania z powodzeniem są wykorzystywane szczególnie w starych instalacjach. Powód? Takie samo rozmieszczenie końcówek jak w przypadku starych grzejników. To powoduje, że w ramach remontu nie musimy nic skuwać, nic przestawiać, a w efekcie zaoszczędzamy w budżecie kilkaset złotych!