Czy halogen LED z czujnikiem ruchu może być przenośny?

2016-03-13
Jeszcze jakiś czas temu, klasyczny halogen przypominał toporną lampę o bardzo dużej mocy. Na wskutek rozwoju technologicznego, obraz halogenów jako źródła światła drastycznie się zmienił. Dziś, nie mamy do czynienia wyłącznie z halogenami LED-owymi, ale też z przenośnymi źródłami światła.

Jak działa przenośny halogen LED z czujnikiem ruchu?

Zasada działania przenośnego halogenu LED z czujnikiem ruchu jest bardzo prosta. Urządzenie to posiada wbudowany układ elektroniczny (bądź transformator) który konwertuje napięcie sieciowe do napięcia 12V jednocześnie wygładzając jego przebieg. Prądem tym jest ładowany akumulator, wbudowany do całego układu.

Zalety przenośnego halogenu LED

1. Pamiętajmy, że przenośny halogen LED z czujnikiem ruchu jest zasilany przez prąd o napięciu 12 V. W ten sposób, możemy zasilić go również z gniazdka zapalniczki samochodowej.

2. Wbrew pozorom, halogen ten generuje bardzo silny strumień świetlny, oscylujący (co najmniej) w granicach rzędu 1000 lumenów. Mamy więc do czynienia ze źródłem światła, które posiada podobne parametry jak halogen zasilany bezpośrednio z sieci 230 V.

3. Jego rozmiary są nieco mniejsze a on sam posiada ergonomiczny uchwyt. Dzięki temu, można go łatwo przenosić z miejsca w miejsce.