Jaki rodzaj mozaiki wybrać?

2016-03-26

Mozaika to rozwiązanie, które można z powodzeniem wykorzystać w wielu wnętrzach, na przykład w salonie, a także w łazience. Oczywiście w każdym przypadku warto dokładnie zastanowić się nad zainwestowaniem w konkretny projekt.

Mozaika szklana doskonale sprawdzi się w łazience. Wykończenie wykorzystane w tym wnętrzu powinno być nie tylko estetyczne, ale również bardzo trwałe, a także odporne na działanie różnych środków chemicznych wykorzystywanych w gospodarstwie domowym. Trzeba liczyć się z tym, że w łazience należy utrzymywać odpowiedni poziom higieny. Zaletą mozaiki szklanej jest fakt, że można ją bez problemu czyścić, a do szklanej powierzchni nie przywierają zabrudzenia.

W salonie można puścić wodze wyobraźni i pozwolić sobie na różne oryginalne i bardziej nietypowe rozwiązania. Na rynku dostępne są między innymi mozaiki wykonane z takich materiałów jak metal oraz drewno. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że tego typu surowce wymagają odpowiedniej pielęgnacji oraz traktowania. Zarówno drewno, jak i metal mogą być odporne na zarysowania, dodatkowe drewno źle znosi kontakt z wilgocią. Należy brać do pod uwagę, aby uniknąć uszkodzenia elementów, z których zostało wykonane wykończenie wnętrza.