Ekologiczne grzejniki

2016-04-06

Instalacja grzewcza powinna zapewniać nam optymalne warunki cieplne. Warto jednak przejrzeć także oferty firm zajmujących się produkcją grzejników ekologicznych. Pozwolą nam one cieszyć się odpowiednią temperaturą, przy jednoczesnym dbaniu o środowisko.


Jak działają ekologiczne grzejniki?


Jednym z przykładów mogą być ekologiczne grzejniki jaga, które korzystają z technologii "Low H2O". Jak sama nazwa wskazuje, ich głównym atutem jest niewielki pobór wody, potrzebny do ogrzania powierzchni grzejnika. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy czerpać dwojakie korzyści: ekonomiczne (płacimy mniej za ogrzewanie) oraz ekologiczne (zużywamy mniej wody). Inne firmy także korzystają z podobnych rozwiązań, gdyż są one coraz popularniejsze. Przed zakupem warto porównać oferty kilku firm i wybrać taką, która będzie nam najbardziej odpowiadała.


Filtrowanie powietrza


Niektóre grzejniki posiadają systemy cyrkulacji powietrza, które umożliwiają jego oczyszczenie z różnego rodzaju pyłków i kurzu. Jest to szczególnie przydatne dla ludzi cierpiących na wszelkiego rodzaju alergie. Nie trzeba także tak często wietrzyć naszego domu, gdyż system wymiany powietrza, rozwiązuje za nas ten problem. System taki jest wykorzystywany np. w grzejnikach jaga.


Minusem takich grzejników jest na pewno ich cena. Są one kilkukrotnie droższe od standardowych (najtańszy pokojowy grzejnik kosztuje około 600 złoty). Jeżeli stać nas na to, aby zainwestować pieniądze, które zwrócą się dopiero po wielu latach, wtedy możemy sobie pozwolić na ich instalację. W innym przypadku lepiej skorzystać z bardziej ekonomicznych ofert.