Wentylatory łazienkowe - możliwości

2016-04-26

Wentylatory łazienkowe to niezbędny element tego typu pomieszczeń. Pomagają one w pozbyciu się nadmiaru wilgoci, który utrudnia między innymi suszenie ubrań oraz utrzymywanie łazienki w czystości. Zastosowanie wentylatora rozwiązuje zwykle problem z zaparowanymi powierzchniami oraz zapobiega pleśni. Jak wybrać najlepsze urządzenie tego typu?


Mierzenie


By dobrać odpowiedni wentylator konieczne jest zmierzenie wylotu kanału wentylacyjnego. Producenci oferują obecnie różne modele o kilku standardowych wielkościach. Jeśli nie jest możliwy zakup wentylatora, który jest dokładnie taki, jak wielkość wylotu, można zdecydować się na urządzenie nieco mniejsze.


By dobrać najlepszy wentylator konieczne jest również wymierzenie łazienki. W ten sposób można dobrać odpowiednią moc i wydajność urządzenia. Zbyt słaba moc sprawia, że wentylator nie spełnia swojej funkcji w pełni.


Dodatkowe funkcje


Wybór wentylatora z dodatkowymi funkcjami zależy od wielu czynników. W wielu przypadkach warto zastanowić się nad urządzeniem, które będzie zasilanie niższym napięciem. Takie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku dużej wilgotności powietrza oraz wtedy gdy wentylator łazienkowy będzie znajdował się w pobliżu źródła wody.