Niecodzienne wanny w codziennych wnętrzach

2016-05-13

Centralne miejsce w każdej łazience zajmuje wanna - nie może ona być więc byle jaka. Musi wyglądać tak, by kusiła i by każdy miał ochotę zanurzyć się w niej i nie wychodzić. Dziś w dekorowaniu łazienek bardzo modne są wszelkie kontrasty i przełamywanie tabu. Nudna akrylowa biała wanna zabudowana białymi płytkami i klasyczna srebrna armatura - to bardzo wygodne i uniwersalne, jednak szalenie nudne rozwiązanie.

W sklepach mamy dostępne przepiękne wanny - na przykład te wykonane z marmuru, ze złotymi zdobieniami. Wanny wolno stojące, w ciekawych kolorach na przykład czerni lub turkusu, okute srebrem lub złotem. Jeśli nie przepadamy za barokowym przepychem, a podoba nam się tego typu zdobnictwo wanien, możemy pokusić się o bardzo specyficzną stylistykę łazienki. Przykładowo - ceglane wnętrze, betonowa podłoga, sprawiające wrażenie, jakby łazienka wciąż była w trakcie remontu, a w jej centralnej części ekskluzywna pozłacana wanna.

Możemy tez spróbować innego rozwiązania - klasyczną, nudną łazienkę zamienić w egzotyczny gabinet SPA - wstawić tam wannę obitą bambusowym drewnem lub wannę imitująca metalową balie, w jakiej niegdyś kąpały się dzieci na wsi. To oryginalne i bardzo modne rozwiązanie dla rearanżacji nudnej łazienki.