Grzejniki do łazienki - jakie wybrać?

2016-06-22

Łazienka jest pomieszczeniem, które musi być dobrze dogrzane. Od tego zależy komfort domowników, ale także często ich zdrowie - wychodzenie spod prysznica lub z wanny do zimnego pomieszczenia może wiązać się z ryzykiem choroby.


Grzejnik czy suszarka?

Większość grzejników, na przykład grzejniki Zehnder, może służyć zarówno do ogrzewania łazienki, jak i do suszenia mokrych ręczników. Jednak istnieją także specjalne suszarki o mniejszej mocy, których zainstalowanie pozwala na nieprzykrywanie głównego grzejnika mokrymi ręcznikami. Takie rozwiązanie może sprawdzić się w dużych łazienkach z wielką ilością miejsca lub tam, gdzie jest zamontowane ogrzewanie podłogowe.


Rodzaje grzejników łazienkowych

Wybór grzejnika do łazienki nie jest prosty, ponieważ każde z rozwiązań na swoje własne wady i zalety. Można zdecydować się na grzejnik wodny, elektryczny lub wodno-elektryczny. To ostatnie, szczególnie interesujące rozwiązanie, sprawdza się w łazienkach ogrzewanych przez cały rok. Takie rozwiązanie pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy w sezonie grzewczym - grzejnik przełączy się z prądu na centralne ogrzewanie.


Warto także wybrać grzejnik dekoracyjny - na przykład szeroka oferta grzejników marki Zehnder pozwala wybrać taki, który świetnie skomponuje się z całością pomieszczenia.