Kaloryfery pokojowe

2016-07-03

Kiedyś kaloryfery pokojowe były umieszczane pod parapetami i zasłaniane grubymi zasłonami. Dziś moda się zmieniła, okna pozostają odsłonięte, a  zatem ciężkie żeliwne grzejniki ze sterczącymi z boku rurami powoli znikają spod okien.  Powszechne stało się zastępowanie ich tańszymi i ładniejszymi grzejnikami stalowymi i  aluminiowymi.  Swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim wysokiej jakości wykonania i modnej stylistyce. Do wyboru mamy tak wiele grzejników, że wybierając kaloryfer pokojowy i  znając parametry, jakie powinien posiadać, możemy skupić się na jego estetyce, ponieważ wiele z nich jest szykownych i eleganckich.


Czym charakteryzują się grzejniki?

- stalowe – są tanie, najczęściej występują w kolorze białym. Mogą być zbudowane z żeberek, przypominając tym samym stare żeliwne grzejniki, ale mogą mieć też bardziej nowoczesny wygląd. Zawierają mało wody, szybko się nagrzewają, a  ich ścianki dobrze przewodzą ciepło, dlatego szybko oddają je do pomieszczenia,

- aluminiowe  – są droższe od stalowych, ale za to bardzo dobrze przewodzą ciepło i nie ulegają korozji. Wielkim plusem tych grzejników jest to, że w dowolnej chwili, jeśli zajdzie taka potrzeba, można dodać do nich kolejny człon, bez potrzeby ich demontażu. W przypadku stalowych grzejników, takiej możliwości nie ma.


Wybór grzejnika

Często trudno się zdecydować, jaki grzejnik kupić. Obecnie w sprzedaży istnieje ich taka różnorodność, zarówno pod względem kształtu, kolorów, ułożenia w pionie lub w poziomie, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystko zależy od aranżacji wnętrza pokoju. Swoją perfekcją wykonania, stylistyką sprawiają, że z pozoru zwykła przestrzeń domu, może stać się wyjątkowa i niepowtarzalna.