Wyposażenie łazienki - jak wybrać?

2016-07-19

Podczas planowania wyposażenia łazienki w Radomiu  najważniejsze jest określenie do czego ma służyć i kto będzie  z niej korzystał. Jeśli w mieszkaniu są dwie łazienki, każda z nich może pełnić inną funkcję. Mogą się więc od siebie różnić w zależności od przeznaczenia - dla gości, dzieci itd. Zależy to od trybu życia domowników oraz ich przyzwyczajeń. W sytuacji gdy w domu jest tylko jedna łazienka, musi być ona wielofunkcyjna, uniwersalna.

Kabina prysznicowa jest dobrym wyborem, gdy łazienka jest nieduża. Jego funkcjonalność można zwiększyć poprzez zamontowanie głębokiego brodzika. Wanna jest z kolei wskazana jeśli domownicy cenią sobie długie i relaksujące kąpiele. Wanna to także konieczność dla rodzin z dziećmi. Potrzebna jest jednak na nią nieco większa przestrzeń.

Kompromis pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami to parawan prysznicowy. Jeśli łazienka jest niezbyt pojemna i nie pomieści jednocześnie kabiny i wanny można wyposażyć wannę w parawan. Jest to słuszna decyzja, jeśli łazienka ma pełnić kilka funkcji jednocześnie. Wyposażenie łazienki Radom to także toaleta. Powinna znajdować się w każdej łazience. Jeśli z jakiś względów przeznaczone jest na nią osobne pomieszczenie, to należy zainstalować tam także  niewielką umywalkę.