Jak wybrać najlepszą kabinę prysznicową?

2016-09-16

Zmiany nigdy nie są dla nas czymś przyjemnym, ponieważ każde zaburzenie harmonii dnia codziennego rodzi w nas poczucie dyskomfortu. Nie inaczej jest w przypadku remontu w domu. Remont łazienki często wiąże się z wymianą kabiny prysznicowej na nową. W niewielkich pomieszczeniach kabiny prysznicowe są niezastąpione, w większych natomiast stanowią alternatywę dla wanny. Czym sugerować się podczas wyboru?

Przede wszystkim warto pamiętać, że prysznic to rozwiązanie bardzo ekonomiczne. Wiąże się bowiem z oszczędnością wody, czasu i pieniędzy. Jednak kabina kabinie nierówna warto więc zainwestować w wysokiej jakości materiały, które posłużą przez wiele lat. Najlepsze są modele, w których woda jest odprowadzana do brodzika za pomocą rynienki zamontowanej na dole kabiny. Ponadto szczególną uwagę trzeba zwrócić na uszczelki.

Z uwagi na bezpieczeństwo domowników ważna jest odpowiednia grubość drzwi - optymalnie około 8 mm. Dzięki powłoce ochronnej nie będą osadzać się na nich zanieczyszczenia. To w znacznym stopniu ułatwia utrzymanie łazienki w czystości. Kabinę można także samodzielnie dodatkowo zaimpregnować. Nie bez znaczenia jest też położenie kabiny. Najpopularniejszym miejscem są rogi. Jednak nie jest to jedyna opcja. Trzeba się tutaj sugerować przede wszystkim rozkładem kanalizacji i instalacji wodnych. Jeśli całość zostanie zamontowana nieodpowiednio może dojść np. do przecieków wody.