Oświetlenie LED – jak wybrać?

2016-09-03

Obecnie bardzo popularnym rodzajem oświetlenia jest jest oświetlenie LED. Jednak zanim zdecyduje się na konkretne rozwiązanie warto wiedzieć gdzie kupić oświetlenie Radom oraz czym powinno się ono charakteryzować.

Moc żarówki a ilość światła
W przypadku klasycznych żarówek można było je porównać patrząc na moc. Jednak obecnie żarówki LED mają tak różną wydajność, że należy patrzeć na ilość lumenów. Jest to miara, która mówi ile światła jest wytwarzane przez konkretną żarówkę.

Kąt świecenia
Klasyczne żarówki produkowały światło dookólne, jednak w przypadku oświetlenia LED nie da się osiągnąć aż takiego efektu. Diody typu SMD również oferują dość spory kąt świecenia. W związku z tym czasami może zaistnieć konieczność zastosowania wielu różnych lamp LED.

Barwa światła
Jest to bardzo istotny parametr ponieważ od barwy światła w pomieszczeniu zależy samopoczucie. Barwa klasycznych żarówek zwykle waha się od 2500 do 2700 stopni Kelvina, natomiast w przypadku oświetlenia LED rzadko kiedy spotyka się modele mające mniej niż 3000 Kelvinów. W związku z tym nie każdy będzie zadowolony z zimniejszego światła LED.

Decydując się na wybór oświetlenie LED należy dokładnie przeanalizować poszczególne parametry wybranego modelu żarówki.