Wymiana oświetlenia łazienkowego

2016-10-21

W dzisiejszych czasach króluje minimalizm, lansujący bezoprawowe źródła światła. W sklepach oferujących oświetlenie łazienkowe jak Ledea prym wiodą podtynkowe plafoniery i reflektory, diody i taśmy LED oraz inne światła, których montaż wymaga wykonania remontu całej łazienki.

Co jednak, jeśli nie chcemy kuć płytek i wymieniać tynków, a pragniemy jedynie odświeżyć wystrój łazienki? Jakie powinniśmy wybrać oświetlenie?

Na suficie

Starą oprawę sufitową możemy wymienić na nowoczesny, jasny plafon natynkowy albo żyrandol z halogenami o regulowanym kierunku padania światła. Jeżeli dysponujemy większą gotówką, możemy też rozważyć zakup sufitu napinanego z wpuszczonym oświetleniem marzeń.

Nad umywalką

Zużyty (prawdopodobnie po PRL-owski) kinkiet możemy zamienić na nowy, specjalnie dostosowany do montażu w łazience. Wśród oświetlenia łazienkowego przeznaczonego do instalacji nad lustrem na szczególną uwagę zasługują:

– poziome, długie kinkiety  

– oprawy z kilkoma halogenami/żarówkami LED

– kinkiety z ruchomymi reflektorami

Na wyposażeniu

Jeżeli chcemy zainwestować w nowy element wyposażenia łazienki, zawsze możemy wybrać taki z wbudowanym oświetleniem. Spośród tej grupy produktów wyjątkowo warto rozważyć zakup:

– kompletu mebli łazienkowych z szafką pod umywalkę, lustrem i oświetleniem

– lustra z wbudowanym światłem górnym

– kabiny wannowe i prysznicowe z oświetleniem górnym i bocznym oraz dekoracyjnym

Jak widać, nie musimy od razu robić generalnego remontu, aby zmienić oświetlenie łazienkowe. Zakup nowej oprawy lub oświetlonego elementu wyposażenia wnętrza może być dobrą alternatywą.