Kabiny prysznicowe - o czym musimy pomyśleć zanim wybierzemy swój model?

2016-10-20

Kabina prysznicowa to coraz bardziej popularna alternatywa dla wanny. Nie zawsze mamy czas na kąpiel w wannie, poprzedzoną długotrwałym nalewaniem wody. Wzięcie prysznicu zajmuje kilka minut, dlatego coraz większą popularność zdobywają szeroko dostępne w Lublinie kabiny prysznicowe.

Na co zwracać uwagę przed zakupem odpowiedniej kabiny prysznicowej? Jest kilka aspektów, które musimy dobrze sprawdzić i przemyśleć zanim podejmiemy decyzję o wyborze odpowiedniego produktu. Pamiętajmy, że od tego czy dobrze dobierzemy kabinę, czy też zrobimy to bez należytej uwagi, będzie zależało czy produkt ten zapewni nam wygodę i komfort użytkowania czy też przyczyni się do ciągłych frustracji.

Pierwszym aspektem, na jaki musimy zwrócić uwagę jest dokładne sprawdzenie wymiarów naszej łazienki oraz kabiny, która nas interesuje.Gabaryty kabiny nie przekraczać wolnej przestrzeni łazienkowej. Drugie kryterium to wysokość kabiny. Warto dobierać ją pod wzrost najwyższego członka rodziny, tak, by nie okazało się, że kabina jest za niska dla kogoś z mieszkańców. Dogodne otwieranie drzwi kabiny to trzeci aspekt. Rozpatrując ten parametr, weźmy pod uwagę najbliższe otoczenie, meble oraz rozkład ścian, tak, by nie okazało się, że po wstawieniu kabiny, drzwi nie mają się jak otworzyć, będąc blokowane przez jakiś przedmiot.

W salonach łazienkowych znajdziemy naprawdę szeroki wybór asortymentu, pamiętajmy, żeby dobrze sprawdzić możliwości naszego pomieszczenie przed dokonaniem zakupu.