Dobór muszli klozetowej

2017-08-14

Muszla klozetowa jest sprzętem, którego nie może braknąć w żadnej łazience. Na szczęście sklepy oferują tak wiele różnych modeli, że muszla może nie tylko pełnić rolę praktyczną, ale i stać się prawdziwą ozdobą wnętrza.

Muszle klozetowe - na co zwrócić uwagę przy zakupie?


Wybierając muszlę, należy zwrócić uwagę na ilość wolnego miejsca w łazience. jeśli jest ono ograniczone, dobrze jest postawić na wieszane muszle klozetowe. Nie dotykają one podłogi, przez co optycznie powiększają pomieszczenie.

Warto też pamiętać o tym, że im prostsza w budowie muszla, tym łatwiejsze będzie jej utrzymanie w czystości. Wszelkie załamania i zakamarki mogą to umożliwić, bowiem to w nich głównie będzie osadzał się brud.

Jak dopasować muszlę do wystroju łazienki?

Jeśli wymiany w łazience wymaga także reszta wyposażenia, warto zdecydować się na zakup sprzętów od jednego producenta. Wybierając te pochodzące z jednej linii, można skomponować z nich spójną, harmonijną całość.

Wystarczy udać się do sklepu budowlanego, by przekonać się, jak wielki jest wybór muszli klozetowych w promocyjnych cenach. Poszczególne modele różnią się od siebie wielkością, wysokością, budową oraz stylem. Niektóre z nich posiadają kanciastą, ostrą, nowoczesną bryłę, inne z kolei są dość mocno zaokrąglone.

Warto zainteresować się zakupem kompaktu, czyli muszli w komplecie ze spłuczką i deską. Takie rozwiązanie jest z pewnością wygodniejsze i może okazać się korzystne finansowo.