Jaki powinien być dobry grzejnik?

2018-07-03

Dawno już minęły czasy, kiedy domowe grzejniki straszyły swoim topornym, nieestetycznym wyglądem, który zupełnie nie pasował do fajnie zaprojektowanych pomieszczeń. Aktualnie producenci proponują tak bardzo szeroką i atrakcyjną gamę grzejników w całej Polsce, że kupić grzejniki w Lublinie również nie jest problemem. Czym więc kierować się podczas zakupu grzejnika?

Przede wszystkim warto zastanowić się nad rodzajem grzejnika. Do dyspozycji mamy bardzo wiele rodzajów grzejników począwszy od płytowych, czołowych, konwektorowych, drabinkowych, dekoracyjnych aż po grzejniki sanitarne, kanałowe czy olejowe. Wszystko zależy jaką funkcję w mieszkaniu mają one pełnić.

Jeżeli chodzi o materiał, z którego zrobione są grzejniki to tutaj do dyspozycji mamy grzejniki stalowe, aluminiowe oraz żeliwne, które są ogólnodostępne i możemy na przykład kupić grzejniki w Lublinie w sklepie Impero. Największą popularnością na rynku cieszą się grzejniki stalowe ze względu na ich różnorodność pod względem wymiarów. Jednak najbardziej trwałe są grzejniki żeliwne, które są bardzo odporne na korozję i mogą funkcjonować przez kilkadziesiąt lat.

Moc jest jednym z najważniejszych parametrów, które bierze się pod uwagę podczas zakupu grzejnika. Musi ona być odpowiednia do funkcji, jaka ma pełnić grzejnik oraz oczywiście od powierzchni pomieszczenia, którą ma urządzenie ogrzać. Warto jednak takie rzeczy skonsultować ze specjalistą.